Քննարկվել են երիտասարդությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ  «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանը մարտի 25-ին հյուրընկալել է երիտասարդության հարցերով զբաղվող մի խումբ ներկայացուցիչների:
Հանդիպման նպատակն էր լսել խնդիրներն ու առաջարկները, մշակել  բնագավառը կանոնակարգող օրենսդրական կարգավորումներ:
Պատգամավորը նշել է, որ երիտասարդությունը հասարակության  ամենաընկալողունակ ու ամենակտիվ հատվածն է եւ երկրի զարգացման ու առաջընթացի հիմնական շարժիչ ուժն է: Ըստ նրա՝  երիտասարդ աշխատողները, գործազուրկները, ուսանողները, սահմանափակ կարողություններ ունեցողները պետության կողմից հատուկ հոգածության կարիք ունեն:
Քննարկման արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել  ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության աջակցությամբ ստեղծել համագործակցության հարթակ՝ երիտասարդության խնդիրներն օբեկտիվորեն արձանագրելու, գնահատելու եւ դրանց շուրջ աշխատելու համար:
Կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունների համատեքստում մտքեր են փոխանակվել նաեւ երիտասարդության քաղաքականությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Աննա Կոստանյանը կարեւորել է հստակ քաղաքականություն ունենալը, որն այս պարագայում դեռեւս բացակայում է: Նա վստահեցրել է, որ կպահպանի կապը երիտասարդների հետ եւ կբարձրաձայնի երիտասարդության խնդիրները:

Issues on Youth Discussed
On March 25, the deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Anna Kostanyan hosted a group of representatives being involved with youth.
The goal of the meeting was to listen to the problems and recommendations and work out legislative regulations of the sphere.
The deputy has noted that the youth is the most perceptive and the most active part of the society, and the main motivation force of the development and progress of the country. According to her, the young workers, the unemployed, the students and those with disabilities need special care by the state.
In the context of the structural amendments of the government, thoughts were also exchanged on the issues concerning the youth policy. Anna Kostanyan has highlighted the fact of having distinct policy, which in this case still lacks. The MP assured that she would keep the contact with the youth and voice the problems of the youth.