Քննարկվել են երիտասարդությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԺ  «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանը մարտի 25-ին հյուրընկալել է երիտասարդության հարցերով զբաղվող մի խումբ ներկայացուցիչների:
Հանդիպման նպատակն էր լսել խնդիրներն ու առաջարկները, մշակել  բնագավառը կանոնակարգող օրենսդրական կարգավորումներ:
Պատգամավորը նշել է, որ երիտասարդությունը հասարակության  ամենաընկալողունակ ու ամենակտիվ հատվածն է եւ երկրի զարգացման ու առաջընթացի հիմնական շարժիչ ուժն է: Ըստ նրա՝  երիտասարդ աշխատողները, գործազուրկները, ուսանողները, սահմանափակ կարողություններ ունեցողները պետության կողմից հատուկ հոգածության կարիք ունեն:
Քննարկման արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել  ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության աջակցությամբ ստեղծել համագործակցության հարթակ՝ երիտասարդության խնդիրներն օբեկտիվորեն արձանագրելու, գնահատելու եւ դրանց շուրջ աշխատելու համար:
Կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունների համատեքստում մտքեր են փոխանակվել նաեւ երիտասարդության քաղաքականությանն առնչվող հարցերի շուրջ: Աննա Կոստանյանը կարեւորել է հստակ քաղաքականություն ունենալը, որն այս պարագայում դեռեւս բացակայում է: Նա վստահեցրել է, որ կպահպանի կապը երիտասարդների հետ եւ կբարձրաձայնի երիտասարդության խնդիրները:

Обсуждены вопросы молодежи
25 марта депутат фракции “Просвещенная Армения” А.Костанян встретилась с группой деятелей, занимающихся вопросами молодежи.
Цель встречи – выслушать проблемы и предложения, разработать законодательное регулирование сферы.
Депутат отметила, что молодежь – самая восприимчивая и активная часть общества, основная движущая сила развития и прогресса страны. По ее мнению, трудящаяся молодежь, безработные, студенты, люди с ограниченными возможностями нуждаются в особой заботе государства.
В итоге обсуждений достигнута договоренность при содействии фракции “Просвещенная Армения” создать платформу сотрудничества для объективной констатации, оценки и разрешения молодежных проблем.
В контексте структурных изменений правительства состоялся также обмен мнениями по вопросам молодежной политики. А.Костанян подчеркнула важность четкой, все еще отсутствующей в данном случае, политики. Она заверила, что сохранит связь с молодежью, будет всегда поднимать волнующие ее проблемы.